Podlaskie Bociani Raj – event w Warszawie

Opublikowano 15 kwietnia 2015

W dniach 17-19 kwietnia 2015 r. podczas XX Targów Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie odbył się kolejny event informacyjno-promocyjny „Podlaskie Bociani Raj” organizowany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group”.

Event został zrealizowany w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”, którego głównym celem jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony Bociana Białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim.

Na stoisku odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną  Podlaskiego Szlaku Bocianiego jak również ofertą edukacyjną parków narodowych i krajobrazowych.Do zapoznania się z tematyką ochrony bociana białego i przyjazdu na szlak zachęcało wydawnictwo „Podlaskie Bociani Raj” i materiały promocyjne związane z bocianem, które można było otrzymać na stoisku.

Przez cały czas trwania eventu prowadzący zachęcał do aktywnego uczestnictwa w akcji promocyjnej przeprowadzając konkursy i quizy dotyczące ochrony gatunku bociana białego oraz informując przechodzących o miejscach związanych z występowaniem bociana, Podlaskim Szlakiem Bocianim.

Podczas eventu nie mogło zabraknąć postaci bocianów, które rozdawały baloniki i ulotki „Podlaskie Bociani Raj” oraz z którymi robiono chętnie zdjęcia.

Dodatkową atrakcją na stoisku była fotobudka, w której można było zrobić sobie pamiątkowe fotografie w „bocianiej” czapeczce. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem ludzi w różnym wieku.

Celem eventu było przedstawienie regionu województwa podlaskiego jako wyjątkowego miejsca pod kątem przyrodniczym, a także ostoję bociana białego.

Kolejna impreza promocyjna pod hasłem „Podlaskie Bociani Raj” odbędzie się w Lublinie w dniach 12-14 czerwca 2015 r.

Fotorelacja

 

Czy wiesz że…

Posiadając 4 pisklęta bociany dostarczają im ok. 3 kg pożywienia dziennie, spędzając nieraz sporo czasu poświęcić na polowania nawet po 10 godzin dziennie.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności