Wydarzenia na trasie Podlaskiego Szlaku Bocianiego

Slowfoodowy Festiwal Kulinarny na Suwalszczyźnie

Kulinarne, W Mikołajewie, Augustowie, Suwałkach, Krasnopolu, Puńsku, Wiżajnach, Bachanowie, w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego oraz w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego

Informacje o wydarzeniu

07

Wspólne spotkania podczas tych kilku dni Festiwalu mają przypominać, że gotowanie jest przyjemnością, a pożywienie to strawa nie tylko dla ciała, ale przede wszystkim dla duszy. Uczymy się gotować uważnie, z troską o to – co i jak jemy. W Ośrodku Alcha promujemy ideę „slow food”, czyli świadomą postawę wobec spraw dotyczących jedzenia. Stawiamy na jakość!

Wspólne gotowanie to moc radości, dlatego zachęcamy do udziału w Slowfoodowym Festiwalu Kulinarnym na Suwalszczyźnie.

Kuchnie, które będziemy poznawać to: suwalska, kresowa, tatarska, witariańska, kuchnia polska z użyciem produktów regionalnych, zapomniane produkty w kuchni polskiej, „Słodka akademia Poduszki -desery”. Kuchnię polską oraz zapomniane produkty w kuchni polskiej poprowadzi mistrz kulinarny – Marcin Budynek!

Warsztaty będą odbywały się w Mikołajewie, Augustowie, Suwałkach, Krasnopolu, Puńsku, Wiżajnach, Bachanowie, w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego oraz w siedzibie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Więcej informacji i program: Slow Food Festiwal

Zobacz podobne wydarzenia

Zobacz wszystkie