Wydarzenia na trasie Podlaskiego Szlaku Bocianiego

Gra miejska „Wyklęci”

Kulturalne, Inne, Suwałki - start w Muzeum im. Marii Konopnickiej

Informacje o wydarzeniu

01

Jeżeli chcecie przenieść się w czasy powojennej walki o niezawisłość Polski, wcielić się w Żołnierzy Wyklętych i wypełnić powierzone wam zadanie, weźcie udział w grze. Gra odbędzie się 1 marca w Dniu Żołnierzy Wyklętych.

Gra przeznaczona jest dla starszej młodzieży i dorosłych. Aby wziąć udział w grze, należy się zarejestrować na stronie wydarzenia na FB wpisując komentarz z danymi – nazwisko i imię lub pseudonim oraz kontakt (nie wystarczy tylko kliknąć „wezmę udział”) lub przesłać zgłoszenie na e-mail grh.garnizonsuwalki@op.pl podając imiona i nazwiska, albo telefonicznie pod numer 87 566 41 33.

Organizatorzy przewidują udział tylko około 20 dwuosobowych grup. Na FB znajdują się też informacje ważne przy starcie.

Od uczestników wymagane jest pełne zaangażowanie. To nie miejsce na żarty. Należy wczuć się w rolę żołnierzy, tropionych przez UB i MO. Na ten czas zmienić się w aktorów, zachowywać się odpowiednio do sytuacji. Do wykonania będą zadania związane z wydarzeniami lat powojennych, dlatego należy przestrzegać zasad konspiracji, wykazać się intuicją i determinacją w działaniu.
Przygotowane będzie coś w rodzaju „kapsuł czasu”. Dlatego dobrze byłoby gdyby uczestnicy przygotowali odpowiednie dla epoki stroje i rekwizyty (nie jest to jednak warunek uczestnictwa w grze).

Udział w grze jest bezpłatny, ale tego dnia odbędzie się zbiórka Fundacji Niezłomni, z której środki przeznaczone będą na identyfikację odnalezionych ofiar systemu komunistycznego.

Start godz. 13.00

Zobacz podobne wydarzenia

Zobacz wszystkie