Warsztaty edukacyjne 2015

Opublikowano 19 lipca 2015

W ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edykacyjną” realizowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną zostały przeprowadzone warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty odbywały się z zastosowaniem różnych metod (prezentacja, filmy, pogadanka, quiz) z czynnym zaangażowaniem uczniów w klasie szkolnej oraz na zewnątrz.

Tematem warsztatów była ochrona bociana białego, jego siedlisk, ekonomiczna wartość ekosystemów.

Celem zajęć było przekazanie wiedzy mieszkańcom lokalnym o unikatowym charakterze obszaru na którym mieszkają, w tym o siedliskach bociana, jego zwyczajach, metodach ochrony, bo co czwarty bocian jest Polakiem!

Ile jaj składa bocian? Czy bocian je żaby? Jak należy postępować z rannymi bocianami? Jak chronić bociany? – na te pytania uczniowie poznali odpowiedzi podczas warsztatów.

Dzieci przy pomocy mikroskopów, próbek badały czystość siedliska, w jakim mieszkają bociany. Na łąkach obserwowały życie bocianów z bliska patrząc na zachowanie bocianów w gniazdach.

W ten sposób uświadamiały sobie potrzebę ochrony tego wspaniałego ptaka, który jest symbolem Podlaskiego Szlaku Bocianiego.

Kolejna część warsztatów we wrześniu i październiku.

Warsztaty zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

FOTORELACJA

 

Bez tytułu

 

 

 

 

 

Czy wiesz że…

W wierzeniach słowiańskich bociany przynoszą szczęście gospodarzom, u których założyły gniazdo.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności