SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”

Opublikowano 22 listopada 2014

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group” zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z woj. podlaskiego do uczestnictwa w szkoleniach przygotowujących do warsztatów edukacyjnych dotyczących bociana białego oraz samodzielnego prowadzenia zajęć ekologicznych dotyczących zwyczajów i ochrony Bociana Białego.

Szkolenia są realizowane w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno – edukacyjną”.
Dzięki dofinansowaniu z Funduszu EOG i wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego szkolenia są prowadzone nieodpłatnie.

Celem szkoleń będzie przygotowanie do warsztatów edukacyjnych dotyczących bociana białego przeprowadzanych w Państwa Szkołach oraz przekazanie wiedzy dotyczącej prowadzenia zajęć aktywnymi metodami, z naciskiem położonym na ćwiczenia interaktywne, zaangażowanie emocjonalne uczniów.

Szkolenia będą się odbywać w 4 miejscowościach:

  • 2 grudnia Goniądz (Zbyszko Goniądz, ul. Św. Rozalii 13)
  • 3 grudnia Suwałki (CEN Suwałki, ul. Mikołaja Reja 67B)
  • 8 grudnia Białystok (CEN Białystok, ul. Złota 4)
  • 9 grudnia Białowieża (Hotel Białowieski, ul. Waszkiewicza 218 B)

Szkolenia związane są z warsztatami dla uczniów przeprowadzanymi w szkołach podstawowych i gimnazjach z obszaru, przez który przebiega Podlaski Szlak Bociani.
Zainteresowane udziałem w szkoleniu osoby powinny wypełnić załączony formularz i odesłać nie później niż:

  • do 1 grudnia 2014 r. do godz. 12:00 w przypadku szkoleń w Goniądzu;
  • do 2 grudnia 2014 r. do godz. 14:00 w przypadku szkoleń w Suwałkach;
  • do 5 grudnia 2014r. do godz. 12:00 w przypadku szkoleń w Białymstoku i Białowieży.

na adres e-mail: podlaskieit@podlaskieit.pl lub – pocztą na adres: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna ul. Malmeda 6, 15-440 Białystok.

PROGRAM SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

Szkolenie dla nauczycieli – karta zgłoszeniowa (Word)

Szkolenie dla nauczycieli – karta zgłoszeniowa (PDF)

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

stopka

Czy wiesz że…

Młode bociany uczą się zachowań od swoich rodziców np. sposobu porozumiewania się czy budowania gniazda (wychowujący się bocian w gnieździe na dachu, będzie w przyszłości próbować zbudować własne także na dachu).

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności