Szkolenie dla nauczycieli w Białymstoku.

Opublikowano 12 grudnia 2014

8 grudnia odbyło się kolejne szkolenie nauczycieli w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”.

W szkoleniu wzięli udział nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych. Tematyka szkolenia dotyczyła prowadzenia zajęć edukacyjnych o ochronie bociana białego m. in.: aktywnych metod pracy z uczniami, wykorzystania różnych form ekspresji, występowania i zagrożeń gatunku, zagadnień ekonomicznej wartości ekosystemów.

Celem szkolenia było przygotowanie do warsztatów edukacyjnych dotyczących bociana białego przeprowadzanych w Szkołach oraz przekazanie wiedzy dotyczącej prowadzenia zajęć aktywnymi metodami, z naciskiem położonym na ćwiczenia interaktywne, zaangażowanie emocjonalne uczniów.

Szkolenia związane są z warsztatami dla uczniów przeprowadzanymi w szkołach podstawowych i gimnazjach z obszaru, przez który przebiega Podlaski Szlak Bociani.

Działanie zrealizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu EOG i wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Kolejne szkolenia w 2015r.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

stopka

Czy wiesz że…

Stojący bocian biały mierzy około 80 cm, a jego masa ciała wynosi od 2,7 do 4,5 kg, przy rozpiętości skrzydeł do 2 m.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności