Szkolenia dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z województwa podlaskiego

Opublikowano 6 marca 2015

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group” zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów z woj. podlaskiego do uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach przygotowujących do warsztatów edukacyjnych dotyczących bociana białego oraz samodzielnego prowadzenia zajęć ekologicznych dotyczących zwyczajów i ochrony Bociana Białego.

Szkolenia są realizowane w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno – edukacyjną”.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu EOG szkolenia są prowadzone nieodpłatnie.

Jednym z celów projektu jest ochrona bociana białego – powszechnie znanego i lubianego ptaka, którego głównie ze względu na gospodarkę człowieka spotyka wiele zagrożeń. W Polsce to przede wszystkim intensywne rolnictwo i sieci energetyczne, ale w innych krajach bocian podczas przelotów jest celem dla myśliwych. Bocian w kulturze polskiej jest mocno osadowiony, wiąże się z nim wiele legend i podań ludowych, ale także dużo nieprawdziwych stereotypów.

Celem szkoleń będzie przygotowanie do warsztatów edukacyjnych dotyczących bociana białego przeprowadzanych w Szkołach oraz przekazanie wiedzy dotyczącej prowadzenia zajęć aktywnymi metodami, z naciskiem położonym na ćwiczenia interaktywne, zaangażowanie emocjonalne uczniów.

Szkolenia będą się odbywać w CEN Białystok, ul. Złota 4:

  • 24 marca 2015 r.
  • 31 marca 2015 r.

Szkolenia są ściśle związane z warsztatami dla uczniów przeprowadzanymi w szkołach podstawowych i gimnazjach z obszaru, przez który przebiega Podlaski Szlak Bociani.

Zainteresowane udziałem w szkoleniu osoby powinny wypełnić załączony formularz i odesłać nie później niż:

  • do 23 marca 2015 r. do godz. 13:00, w przypadku szkoleń odbywających się 24 marca;
  • do 30 marca 2015 r. do godz. 13:00, w przypadku szkoleń odbywających się 31 marca.

na adres e-mail: podlaskieit@podlaskieit.pl, faksem 85 743 54 08 lub pocztą na adres: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna ul. Malmeda 6, 15-440 Białystok.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY!

PROGRAM SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

Szkolenie dla nauczycieli – karta zgłoszeniowa

Czy wiesz że…

Starożytny grecki filozof i matematyk Pitagoras, wierzył, że w bocianach przebywają dusze umarłych poetów.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności