Podlaskie bociany w łódzkiej Manufakturze

Opublikowano 1 lipca 2014

W dniach 28-29 czerwca 2014 r. w łódzkiej Manufakturze odbył się pierwszy event informacyjno-promocyjny „Podlaskie Bociani Raj” organizowany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group”.

Event został zrealizowany w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”, którego głównym celem jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony Bociana Białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim.

Na „bocianim” stoisku odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyki przyrodniczej w województwie podlaskim, ofertą edukacyjną parków narodowych i krajobrazowych oraz otrzymać informacje dotyczące Podlaskiego Szlaku Bocianiego.

Do zapoznania się z tematyką ochrony bociana białego i przyjazdu na szlak zachęcało wydawnictwo „Podlaskie Bociani Raj” i materiały promocyjne związane z bocianem, które można było otrzymać na stoisku, a także z rąk samych bocianów.

Przez cały czas trwania eventu prowadzący zachęcał do aktywnego uczestnictwa w akcji promocyjnej przeprowadzając konkursy i quizy dotyczące ochrony gatunku bociana białego oraz informując przechodzących o miejscach związanych z występowaniem bociana, Podlaskim Szlakiem Bocianim.

Największe zainteresowanie odwiedzających, zwłaszcza dzieci wzbudzały postaci bociana przechadzające się po terenie Manufaktury, z którymi chętnie robiono pamiątkowe zdjęcia.

Celem eventu było przedstawienie regionu województwa podlaskiego jako wyjątkowego miejsca pod kątem przyrodniczym, a także ostoję bociana białego.

Kolejna impreza promocyjna pod hasłem „Podlaskie Bociani Raj” już 26 lipca na Rynku Kościuszki w Białymstoku.

Galeria zdjęć

Czy wiesz że…

Stojący bocian biały mierzy około 80 cm, a jego masa ciała wynosi od 2,7 do 4,5 kg, przy rozpiętości skrzydeł do 2 m.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności