Podlaskie Bociani Raj – event w Katowicach

Opublikowano 1 kwietnia 2015

W dniach 27-29 marca 2015 r. podczas XXI Międzynarodowych Targów Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie w Katowicach odbył się kolejny event informacyjno-promocyjny „Podlaskie Bociani Raj” organizowany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group”.

Event został zrealizowany w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”.

Na stoisku odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyki przyrodniczej w województwie podlaskim, ofertą edukacyjną parków narodowych i krajobrazowych oraz otrzymać informacje dotyczące Podlaskiego Szlaku Bocianiego.

Do zapoznania się z tematyką ochrony bociana białego i przyjazdu na szlak zachęcało wydawnictwo „Podlaskie Bociani Raj” i materiały promocyjne związane z bocianem, które można było otrzymać na stoisku.

Przez cały czas trwania eventu prowadzący zachęcał do aktywnego uczestnictwa w akcji promocyjnej przeprowadzając konkursy i quizy dotyczące ochrony gatunku bociana białego oraz informując przechodzących o miejscach związanych z występowaniem bociana, Podlaskim Szlakiem Bocianim.

Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyły się postaci bociana, z którymi chętnie robiono pamiątkowe zdjęcia.

Targi w Katowicach odwiedziło blisko 7 tysięcy osób.

Celem eventu było przedstawienie regionu województwa podlaskiego jako wyjątkowego miejsca pod kątem przyrodniczym, a także ostoję bociana białego.

Kolejna impreza promocyjna pod hasłem „Podlaskie Bociani Raj” 17-19 kwietnia na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2015 w Warszawie, Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56C. Zapraszamy!

Głównym celem projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony Bociana Białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim.

Fotorelacja

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czy wiesz że…

Starożytny grecki filozof i matematyk Pitagoras, wierzył, że w bocianach przebywają dusze umarłych poetów.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności