Podlaskie Bociani Raj – event na Rynku Kościuszki

Opublikowano 12 sierpnia 2014

W sobotę 26 lipca 2014 r. na Rynku Kościuszki w Białymstoku odbył się kolejny event promocyjno-informacyjny „Podlaskie Bociani Raj” organizowany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group”.

Event został zrealizowany w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”, którego głównym celem jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony Bociana Białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim.

Aranżacja stoiska nawiązująca do gatunku bociana białego miała na celu budowanie postaw ekologicznych oraz zachęcenie do zapoznania z ofertą turystyki przyrodniczej w województwie. Zainteresowani spędzeniem czasu w regionie mogli zaopatrzyć się w foldery i ulotki „Podlaskie Bociani Raj”, wydane w ramach projektu, zawierające m.in. oferty wycieczek na Podlaskim Szlaku Bocianim. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną parków narodowych i krajobrazowych oraz uzyskać informacje o atrakcjach na szlaku.

Największe zainteresowanie odwiedzających, zwłaszcza najmłodszych, wzbudzały bociany, z którymi chętnie robiono pamiątkowe zdjęcia. Uczestnicy eventu brali również udział w przygotowanych konkursach i quizach, wykazując się wiedzą dotyczącą ochrony bociana białego.

Kolejne imprezy promocyjne pod hasłem „Podlaskie Bociani Raj” odbędą się w 2015 r. w Warszawie, Katowicach, Białymstoku i Lublinie.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Galeria

bociany w Białymstoku

Czy wiesz że…

31 maja w Polsce obchodzony jest jako Dzień Bociana Białego.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności