Ostatni event Podlaskie Bociani Raj w Białymstoku

Opublikowano 25 czerwca 2015

 

W weekend 19-21.06.2015 r. w Parku Planty w Białymstoku odbył się ostatni event promocyjno-informacyjny „Podlaskie Bociani Raj” organizowany przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną przy wsparciu merytorycznym Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group”.

Event został zrealizowany w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”, którego głównym celem jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony Bociana Białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim.

Aranżacja stoiska nawiązywała do gatunku bociana białego, odwiedzający mogli również otrzymać maskotki bociana oraz gadżety związane z Podlaskim Szlakiem Bocianim oraz województwem podlaskim.

Akcja miała na celu budowanie postaw ekologicznych oraz zachęcenie do zapoznania z ofertą turystyki przyrodniczej w województwie. Zainteresowani spędzeniem czasu w regionie mogli zaopatrzyć się w foldery i ulotki „Podlaskie Bociani Raj”, wydane w ramach projektu, zawierające m.in. oferty wycieczek na Podlaskim Szlaku Bocianim. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną parków narodowych i krajobrazowych oraz uzyskać informacje o atrakcjach na szlaku. Najczęściej padające pytania dotyczyły szlaków rowerowych, atrakcji dla dzieci, bazy noclegowej, miejsc, gdzie można zobaczyć bociany.

Największe zainteresowanie odwiedzających, zwłaszcza najmłodszych, wzbudzały bociany, z którymi chętnie robiono pamiątkowe zdjęcia. Uczestnicy eventu brali również udział w przygotowanych konkursach i quizach, wykazując się wiedzą dotyczącą ochrony bociana białego.

W promocję województwa i oferty edukacyjno-przyrodniczej włączyło się także Centrum Informacji Turystycznej w Kurianach, które oferowało m.in. możliwość wypożyczenia audioprzewodnika umożliwiającego samodzielne zwiedzanie fragmentu Podlaskiego Szlaku Bocianiego w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. 

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

stopka bocian event Białystok

Czy wiesz że…

Posiadając 4 pisklęta bociany dostarczają im ok. 3 kg pożywienia dziennie, spędzając nieraz sporo czasu poświęcić na polowania nawet po 10 godzin dziennie.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności