Oferty turystyczne

Pod względem walorów przyrodniczych Podlasie jest bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów w Polsce i Europie. Nieskalane puszcze, przepiękne lasy, rozległe łąki i bagna są siedliskami wielu rzadkich gatunków zwierząt, ptaków i płazów. Podlasie jest również pełne niezwykłych miejsc, miejsc magicznych, nieoczywistych, które mogą nas zaskoczyć i skłonić do refleksji, gdyż region ten wydaje się niekiedy zaklęty w czasie. Podlasie to idealne miejsce do zatrzymania się, refleksji, spojrzenia z dystansem na współczesny świat. Decydując się na wyprawę Podlaskim Szlakiem Bocianim zwiedzimy ciekawe miejsca na Podlasiu, poznamy historię regionu, znajdziemy się blisko przyrody i blisko niezwykłych ludzi, którzy tu mieszkają. Poniżej znajdą Państwo propozycje przystanków na trasie oraz krótkie omówienie najciekawszych miejsc do zwiedzenia na Podlasiu.

 

Ciekawe miejsca na Podlasiu – propozycje wycieczek

Wycieczka jednodniowa: „Żubrowe hity” – Puszcza Białowieska

Przyjazd do Białowieży i spotkanie z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo-Leśnego wraz z wejściem na wieżę widokową (1,5 h) – otrzymamy podstawowe informacje dotyczące unikatowości przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, jej historii i walorów kulturowych oraz poznamy specyfikę gatunku bison bonasus.
 • Spacer po Parku Pałacowym – odnajdziemy pozostałości zabudowań należących do carskiej rezydencji myśliwskiej, a także najstarszy obiekt w Białowieży – obelisk upamiętniający jedno z polowań króla Augusta III Sasa (0,5 h).

Sprawdź pełne plany wycieczek

(Wycieczkę weekendowa  lub  tygodniową)

Wycieczka jednodniowa „Polska Amazonia” –  Dolina Narwii

 • Przejazd do Śliwna. Emocjonująca przeprawa w poprzek doliny rzecznej kładką i systemem mini promów (1 h) aż do Waniewa.
 • Zwiedzanie dworu i parku przydworskiego w Kurowie – siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego (1 h).
 • Spływ pętlą „Kajakiem wokół Kurowa” (1,5 h) – z pokładu kajaka lub „pychówki” najlepiej jest podglądać przyrodę Narwiańskiego Parku Narodowego.

Sprawdź pełne plany wycieczek

(Wycieczkę weekendowa  lub  tygodniową)

Wycieczka jednodniowa „Biebrzańskie bagna” – Dolina Biebrzy

 • Twierdza Osowiec – zwiedzamy dawną carską twierdzę pobudowaną w przewężeniu bagiennej doliny Biebrzy, nigdy nie zdobytą. Oglądamy militaria w Muzeum Twierdzy, wędrujemy przez Fort Centralny na spotkanie ze złowrogą „Czarną Damą”, przy okazji może uda się zobaczyć mieszkające w Twierdzy nietoperze (2 h).
 • Zwiedzanie ekspozycji w siedzibie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu-Twierdzy (0,5 h)
 • Przejazd na ścieżkę edukacyjną „Kładka”, spacer do ruin Fortu II (Zarzecznego) (1 h)

Sprawdź pełne plany wycieczek

(Wycieczkę weekendowa  lub  tygodniową)

 

Wycieczka jednodniowa „Szlakiem Kanału Augustowskiego” – Pojezierze Suwalsko-Augustowskie

 • Przyjazd do Augustowa – letniej stolicy Polski. Spacer po mieście (Rynek Z. Augusta, Bulwary nad rzeką Netta, molo. Zabawa na wyciągu nart wodnych na Jez. Necko) (2,5 h)
 • Rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej fragmentem Szlaku Papieskiego ze śluzowaniem w Przewięzi (1,5 h).
 • Studzieniczna – spacer do Sanktuarium Maryjnego. Wizyta w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Augustów. Wędrówka ścieżką przyrodniczą „Do Pomnika Leśnika” (1,5 h).

Sprawdź pełne plany wycieczek

(Wycieczkę weekendowa  lub  tygodniową)