Ochrona bociana białego – szkolenia warsztatowe dla nauczycieli 2015

Opublikowano 31 marca 2015

Co to są „bocieńce”? Ile jaj składa bocian? Czy bocian je żaby? Jak należy postępować z rannymi bocianami?

Odpowiedzi na te i inne pytania padły na szkoleniach realizowanych w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną” dofinansowanych z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Szkolenia skierowane były do nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z obszaru Podlaskiego Szlaku Bocianiego.

Warsztaty przygotowywały nauczycieli do  prowadzenia zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony bociana białego aktywnymi metodami, z naciskiem położonym na ćwiczenia interaktywne, zaangażowanie emocjonalne uczniów.

Bocian biały podlega ochronie ścisłej. Pomimo przychylnego nastawienia ze strony ludzi jest on narażony na wiele niebezpieczeństw. Warto więc przekazywać wiedzę dotyczącą jego ochrony.

Celem szkoleń było przekazanie wiedzy mieszkańcom lokalnym o unikatowym charakterze obszaru na którym mieszkają, w tym o siedliskach bociana, jego zwyczajach, metodach ochrony, bo co czwarty bocian jest Polakiem!

Szkolenia były również wstępem do warsztatów edukacyjnych przeprowadzanych w szkołach.

Galeria zdjęć

Czy wiesz że…

Młode bociany uczą się zachowań od swoich rodziców np. sposobu porozumiewania się czy budowania gniazda (wychowujący się bocian w gnieździe na dachu, będzie w przyszłości próbować zbudować własne także na dachu).

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności