Event „Podlaskie Bociani Raj”

Opublikowano 24 czerwca 2014

W dniach 28-29 czerwca 2014 r. w Łódzkiej Manufakturze odbędzie się event „Podlaskie Bociani Raj”. Organizatorem jest Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna, która wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group” – partnerem merytorycznym realizuje projekt „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną”.

Głównym celem projektu jest wzrost świadomości społecznej na temat znaczenia ochrony Bociana Białego, w szczególności na obszarach przyrodniczo cennych, w tym na Podlaskim Szlaku Bocianim.

Podczas eventu zaprezentowane zostaną atrakcje turystyczne na Podlaskim Szlaku Bocianim, który przebiega przez najcenniejsze pod względem przyrodniczym tereny nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Łączy najpiękniejsze miejsca województwa podlaskiego, w tym 4 parki narodowe: Białowieski – najstarszy polski park narodowy, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości – ostoja żubra, Narwiański – nazywany polską Amazonią, Biebrzański – największy park narodowy w Polsce – ostoja łosia oraz raj dla ornitologów, Wigierski – zespół jezior stanowiący jeden z najciekawszych i bezcennych krajobrazów naszego kraju.

Podlaski Szlak Bociani jest najdłuższym znakowanym szlakiem rowerowym województwa podlaskiego liczącym 412,5 km. Podczas eventu można będzie dowiedzieć się o życiu i zwyczajach Bociana Białego oraz o miejscowościach i atrakcjach turystycznych na szlaku. Wśród ofert turystycznych znajdą się propozycje spędzenia czasu zarówno dla miłośników natury, aktywnego wypoczynku oraz propozycje dla rodzin z dziećmi. Ponadto nie zabraknie licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Projekt dofinansowany jest z Funduszu Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czy wiesz że…

Sukces bocianiego lotu tkwi, w wykorzystaniu przez niego ciepłych strumieni powietrza poprzez długie i potężne skrzydła, które umożliwiają mu lot bez zbędnych strat energii. Dlatego też bociany wybierają trasę dłuższą, nad lądami afrykańskimi, czy bałkańskimi, które są jednak dla nich mniej wymagające.

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności