Zapraszamy na warsztaty edukacyjne

Opublikowano 22 września 2015

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group” zapraszają na kolejną część warsztatów edukacyjnych w ramach projektu „Ochrona bociana białego na obszarze Podlaskiego Szlaku Bocianiego poprzez kampanię informacyjno – edukacyjną”.

Dzięki dofinansowaniu z Funduszu EOG warsztaty dla szkół są bezpłatne.

Jednym z celów projektu jest ochrona bociana białego – powszechnie znanego i lubianego ptaka, którego głównie ze względu na gospodarkę człowieka spotyka wiele zagrożeń. W Polsce to przede wszystkim intensywne rolnictwo i sieci energetyczne, ale w innych krajach bocian podczas przelotów jest celem dla myśliwych. Bocian w kulturze polskiej jest mocno osadowiony, wiąże się z nim wiele legend i podań ludowych, ale także dużo nieprawdziwych stereotypów.

Czy bocian je żaby? Zapewnia szczęście rodzinie i bezpieczeństwo dla domu?
W gospodarstwie rolnym bardziej pomaga czy przeszkadza? Ile kosztuje bocian? Co zagraża bocianom i jak im pomóc?

Na te i inne pytania uczniowie znajdą odpowiedź na warsztatach prowadzonych aktywnymi metodami, przy zastosowaniu nowoczesnych pomocy edukacyjnych, a szczególny nacisk położony zostanie na łączenie teorii z praktyką, ćwiczenia interaktywne, zaangażowanie emocjonalne uczniów.

Przy dogodnych warunkach pogodowych opcjonalnie możliwe będzie wyjście z uczniami w teren, w celu lustracji sąsiedztwa szkoły pod kątem „bocianim” i przeprowadzenia części zajęć na łonie natury.

Zadania szkoły:

·   przesłać formularz zgłoszeniowy, czekać na potwierdzenie telefoniczne

·   ustalić z organizatorem termin, miejsce, zorganizować i przygotować grupy

·   zapewnić opiekuna na czas trwania warsztatów

Każda z wyłonionych szkół deleguje cztery lub dwie grupy (klasy). Każda grupa liczy około 20 uczniów oraz opiekuna. Pojedynczy warsztat trwa 3 godziny lekcyjne i odbywa się w klasie szkolnej lub w terenie jeśli są takie możliwości (w bliskim otoczeniu szkoły).

Zainteresowane udziałem szkoły prosimy o odesłanie formularza zgłoszeniowego.

Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

formularz zgloszeniowy szkoly bocian

Czy wiesz że…

Młode bociany uczą się zachowań od swoich rodziców np. sposobu porozumiewania się czy budowania gniazda (wychowujący się bocian w gnieździe na dachu, będzie w przyszłości próbować zbudować własne także na dachu).

Pozostałe aktualności

Archiwum aktualności