Wydarzenia na trasie Podlaskiego Szlaku Bocianiego

Spacerkiem po Suwałkach

Inne, Suwałki

Informacje o wydarzeniu

09

PTTK oddział Suwałki przygotował nową atrakcję turystyczną pn. ”Spacerkiem po Suwałkach z przewodnikiem turystycznym”. Będą to darmowe wycieczki, organizowane od maja do sierpnia, z licencjonowanym przewodnikiem turystycznym, dostępne dla wszystkich chętnych: mieszkańców miasta, turystów i gości.

Spacery odbywać się będą podczas długich weekendów oraz imprez miejskich, tj. Piknik Europejski, Dzień Flagi, Suwałki Blues Festiwal, Jarmark Kamedulski.

Celem zadania jest prezentacja atrakcji turystycznych, kulturalnych, historii, zabytków, kuchni i tradycji miasta oraz regionu poprzez ich praktyczne poznanie i omówienie.

Wycieczki z przewodnikiem to możliwość posłuchania opowieści o historii miasta, ciekawostek o jego mieszkańcach i bezcennych zabytkach, których nie znajdziemy w książkach i przewodnikach turystycznych.

Do wyboru zwiedzających będą następujące ścieżki tematyczne: Klasycystyczne Suwałki, Baśniowe Suwałki, Suwalskie Nekropolie, Suwałki – wczoraj i dziś, Znani Suwalczanie i inne, opracowane również na życzenie zwiedzających.

Na pierwsze spacery PTTK zaprasza 1, 2, 3 i 4 maja; dyżury przewodnicy pełnić będą w Centrum Informacji Turystycznej w Suwałkach (ul. ks. K. Hamerszmita) w godz. 9.00-15.00. Każdej grupie przewodnik poświęci do 2 godzin.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny.

Więcej na: www.suwalki.info

Zobacz podobne wydarzenia

Zobacz wszystkie