Sport i rekreacja na trasie Podlaskiego Szlaku Bocianiego

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment

Sport i rekreacja, Szelment 2

Informacje o obiekcie

  • Wypożyczalnia rowerów
  • Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
  • Serwis nart
  • Wyciągi narciarskie
  • Paintball
  • Mini golf
  • Przy WOSiR Szelment działa Szkółka Narciarska  „Strefa”

Park linowy – w jego skład wchodzą cztery następujące trasy:
– trasa łatwa złożona z 17 atrakcji;
– trasa trudna złożona z 20 atrakcji;
– atrakcje przystosowane dla zajęć rekreacyjnych dzieci;
– trasa treningowa złożona z trzech atrakcji;
Park linowy wyposażony jest w system asekuracji zabezpieczający upadek z wysokości podczas wykonywania zajęć na atrakcjach przez osoby w nich uczestniczące. System asekuracji wykonany jest z osobo poprowadzonych lin stalowych oznakowanych kolorową taśmą. Jednocześnie park linowy posiada osprzęt asekuracyjny zapewniający bezpieczeństwo dla 20 osób uczestniczących w zajęciach prowadzonych na atrakcjach parku. Każda osoba uczestnicząca w zajęciach będzie wyposażona w uprząż alpinistyczną biodrową, bloczek zjazdowy dla lin stalowych, karabinki z automatyczną blokadą zamknięcia oraz kask wspinaczkowy.

Ścianka wspinaczkowa wolnostojąca o powierzchni użytkowej 80 metrów kw. i wysokość 8 metrów zawiera:
– formacje podwieszane;
– formacje pionowe;
– formacje typu zacięcie;
– formacje typu rysa;
– formację umożliwiająca wspinaczkę techniką Duelfera;
Ponadto ściana wyposażona jest w komplet indywidualnych punktów asekuracyjnych górnych oraz indywidualne punkty asekuracyjne wyznaczające trasy wspinaczki z dolną asekuracją z zastosowaniem liny dynamicznej będące na wyposażeniu ścianki. Wyposażona jest również w podstawowy sprzęt wspinaczkowy umożliwiający jednoczesną wspinaczkę minimum 4 zespołom wspinaczy wspinających się z górną asekuracją oraz 1 wspinającemu się z dolną asekuracją. Wyposażenie ścianki stanowi domek na przechowywanie sprzętu wspinaczkowego o wymiarach: szer. x dł. x wys. 3,0m x5,0m x3,86m o konstrukcji drewnianej szkieletowej. Dach dwuspadowy kryty papą.

Elektryczny wyciąg linowy nart wodnych umiejscowiony jest przy trawiastej plaży, przy której znajduje się też budynek zaplecza socjalno-sanitarnego oraz kładka piesza z wieżą schodową.

Zobacz podobne obiekty

Zobacz wszystkie

Dane kontaktowe